Home SHQIPERIA I njohur si baroni i drogës, Manja lejon ekstradimin e Alket Hatisë drejt Italisë

I njohur si baroni i drogës, Manja lejon ekstradimin e Alket Hatisë drejt Italisë

0
I njohur si baroni i drogës, Manja lejon ekstradimin e Alket Hatisë drejt Italisë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Alket Hatija, i ashtuquajtur baroni i drogës do të ekstardohet në Itali. Vendimin e dha Gjykata e Lartë, sipas rapotimeve në media të martën.

Hatija u arrestua në 2017 në Berat nga policia shqiptare. Ai ishte i dënuar me 20 vjet burg nga gjykatat e Milanos.

Në fillim Gjykata e Durrësit morri masën e sigurisë detyrim paraqitje. Por, Gjykata e Apelit e dënoi me burg deri në pritje të ekstradimit.

Në një intervistë për Neës24, përpara arrestimit, Hatija u shpreh se në 2008 drejtësia shqiptare njohu dënimin në Itali dhe e dënoi me 16 vjet burg.

Hatija akuzohet nga Italia për trafikun e rreth 500 kilogramë drogë, heroinë dhe kokainë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë