Home SHQIPERIA IGJEUM: Intesiteti i tërmetit 6 ballë, epiqëndra 40 km larg Bilishtit

IGJEUM: Intesiteti i tërmetit 6 ballë, epiqëndra 40 km larg Bilishtit

0
IGJEUM: Intesiteti i tërmetit 6 ballë, epiqëndra 40 km larg Bilishtit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Lëkundjet e tërmetit që u ndjenë edhe në vendin tonë e kishin epiqendrën në kufirin mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, sipas të dhënave paraprake nga IGJEUM, rreth 40 km në Veri-Lindje të Bilishtit me magnitude 5.6 sipas shkallës Rihter.

Intensiteti i tërmetit vlerësohet paraprakisht 6 ballë sipas shkallës MSK-64.

Ministri i Mbrojtjes Peleshi shkruan ne facebook se edhe pse shumë herët, deri në këto momente nuk raportohen dëme.

Megjithatë sipas Peleshit të gjitha strukturat e emergjencave civile janë në gatishmëri të plotë për të evidentuar e me pas reaguar në çdo situate.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë