Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare Guljelm Radoja. Ai ka ndërruar jetë në spitalin COVID 2 në kryeqytet, prej ku ishte shtruar pasi u infektua me COVID. Mësohet se artisti ndodhej në intubim.

 

Si pasojë e përkeqësimi të gjendjes së tij shëndetësore, Radoja u transferua nga spitali rajonal i Durrësit te “Shefqet Ndroqi”.

 

Lajmi i trishtë është konfirmuar nga djali i tij, pianisti Red Radoja: “Pushofsh në paqe bab! Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re