Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut në Kukës dhe kandidati i Bindjes Demokratike për zgjedhjet e 30 qershorit, Abedin Oruçi i ka nxjerrë armën punonjësve të Policisë, dhe ka dëmtuar disa prej tyre, teksa ia ka mbathur me makinën e tij.

Oruçi i cili ishte shpallur në kërkim për 3 vepra penale, ka bërë rezistencë ndaj ndalimit, dhe pasi ka përplasur punonjësit e Policisë ka arritur të largohet nga vendi i ngjarjes.

Lidhur me këtë akt të rëndë kanë nisur hetimet, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur dy prokurorë të Kukësit dhe forca të shumta policie. Vijon…

/faxweb