Iu gjetën dy granata me ndezës të montuar në banesë/ Arrestohet 52 vjeçari në Lezhë

granata.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Vijojnë kontrollet për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale.

Policia e Lezhës ka ushtruar kontroll në banesën e shtetasit A.K., banues në fshatin Kallmet. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, sherbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan dy granata luftarake me ndezës të montuar.

Në përfundim të veprimeve, specialistët bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe municionit” të shtetasit A.K., 52 vjeç.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, Lezhë për veprime të mëtejshme.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë