Banor i lagjes ‘5 maj’: I kemi kërkuar Prokurorisë së Tiranës, Erion Velisë, presidentit, kryeministrit, Arben Ahmetaj.

Ahmetaj po donte të zhvillonte zonën, të prishë atë fasonerinë që e ka, rreth e rrotull fasonerisë së tij shkon projekti ndërsa ne duhet të na prishin shtëpitë. Këta po shkelin ligjin.

Ne nuk jemi të ardhur nga pylli, ne dimë të lexojmë shkresat zyrtare. Ditën e premte ne kemi bërë kërkesë të gjitha institucioneve. I kemi bërë kërkesë dhe Gledis Nano për të pezulluar punimet, këta janë hajduta. Nëse ambasada amerikane nuk na kthen përgjigjie dhe asnjë nga këta, edhe priftin e kemi marrë të bëjë ndonjë lutje. Ne na ka ngel vetëm një vend për tu anku për Erion Veliaj, te Kastro Zizo.

Duhet të hyjmë mik te ai që të na japë të drejtë kryebashkiaku. Sot do bëjmë kallëzim për shpërdorim detyre dhe shkatërrim prone, që dënohet nga 5 deri në 10 vite burg.

Protesta nuk mbaron sot me prishjen e 3 shtëpive, po 427 shtëpia, përditë do vije shteti këtu të na dhunojë?

Këta janë super kriminalë e hajduta.

Më dhuro pronën thotë dhe të premtoj, nëse mban premtimet nuk kishte ngel rruga kështu 30 vite.
Tu japë prona atyre gejushave të vet! Ne nuk duam dhunë, se çdo shqiptar ka kallash e dy shishe benzinë, nuk është zor që kur të dalë Veliaj në bllok me pi kafe, me kapuç dhe me ja fut një shishe acid në sy.

Lufta ka fillu sot dhe nuk ka për të mbaruar, I bëj thirrje Kastro Zizo-s që të na ndihmojë. Kryetari i bashkisë vishet me të brendshme grash, këta janë kopila të sigurimit shtetit.

Ti je ordiner, Erion Veliaj, je gejush dhe gejushat nuk duhet të drejtojnë bashkinë.

(E.D/faxweb.al)

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re