Subscribe

Ish-deputeti I PD-së, Klevis Balliu ishte I ftuar mbrëmjen e sotme në Spotlight nga Alban Dudushi, në Vizion Plus, ku flitej për gjuhën e përdorur nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta para zgjedhjeve të 25-Prillit.

Balliu, lidhur me deklaratat e fudnit nga presidenti Meta u shpreh se ky i fundit thjeshtë po mbron Kushtetutën dhe po bën detyrën e tij.

“Mua më bën shumë habi që kur vidhet Kushtetuta habitemi se pse bërtet Presidenti i Republikës që ka për detyrë mbrojtjen e Kushtetutës dhe nëse nuk e bën këtë do të kishte nuk do të kishte merituar të ishte aty. Dhe fakti është që u tentua të vidhej Kushtetuta, Presidenti e mbrojti dhe falë patjetër një mbështetje jashtëzakonisht të madhe të SHBA-ve u arrti që mos të lejohej vjedhja e anëtarëve të Kushtetutës nga mazhoranca me një lëvizje totalisht puçiste.”