Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve në mbledhjen e pasdites së sotme ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 Prillit dhe fitoren e Partisë Socialiste. Certifikimi i rezultateve u bë për 11 qaqrqe, pasi certifikimi në Kukës u krye që në datën 1 Maj.

Duke filluar nga ky moment çdo parti ka 5 ditë afat të bëjë ankim në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve (KAS) nëse kanë pretendime për rezultatin, apo kërkesa për rinumërim.

Vijon…

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re