Milaim Zeka për Fax News

Po të isha unë president do të shpallja Vidvodanin si festë të Kosovës dhe do kërkoja që atje të festonin shqiptarët. Është një datë historike që na takon t gjithë popujve të Ballkanit, edhe shqiptarëve, edhe serbëve edhe maqedonasve e të gjithëve. Në Kosovë dhe Shipëri, klasa politike bën luftë për mbiejtesë dhe kanë interesa komplet të ndryshme, nuk investojnë as për art as për kulturë. Edhe për luftën e fundit të Kosovës , serbët kanë bërë më shumë filma sesa ne.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re