Moti i keq ka shkaktuar mjaft probleme në Vlorë. Është dëmtuar ura e Mesaplikut ku rreth 300 banorë mbeten të izoluar dhe mësohet se gjatë natës kanë fjetur në automjete.

Burime bëjnë me dije se eshte demtuar dhe ura e Kallaratit, Llakatundit si dhe ka prezencë uji edhe në aksin nacional Vlorë-Selenicë.

vijon…

/faxweb