LAJM I FUNDIT/ I vihet flaka qëllimisht, shkrumbohet totalisht mjeti në Korçë

mjeti.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një mjet është djegur qëllimiasht në fshatin Mborje të Korçës, ngjarje e ndodhur kjo në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Burime bëjnë me dije për Fax News se mjeti i është djegur shtetasit Arjel Cene nga Mborje. Në polici ai ka deklaruar se nuk ka asnjë konflikt me të tjerë. Ndërkohë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/eve.

Policia njofton se “rreth orës 02:30, në fshatin Mborje, Korçë, ka rënë zjarr në mjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit A. C., i cili ka qenë i parkuar në rrugë, pranë banesës së tij.

Mjeti është djegur plotësisht dhe ka vetëm dëme materiale. Nga hetimet paraprake dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë