LAJM I FUNDIT/ Kapen 300 kilogramë drogë në dalje të Shqipërisë

droga.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Sipas vlerësimeve të para, rreth 300 kilogramë marihuanë u kapën në terminalin Doganor në Podgoricë, ka mësuar RTCG. Droga u zbulua nga anëtarët e Administratës së të Ardhurave dhe Doganave, të kryesuar nga Aleksandar Damjanović.

Marihuana u gjet në posedim të një shtetasi të Bosnje dhe Hercegovinës, M.M, në një kamion cisternë, i cili hyri në Mal të Zi nga Shqipëria. Droga ishte nisur në drejtim të Bosnje Hercegovinës.

 

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë