Nesër ministri i jashtëm grek Nikos Dendias mësohet se do të kryejë një vizitë në Kosovë. Kujtojmë se Greqia është një ndër 5 vendet e BE-së që nuk e njeh Kosovën dhe kjo vizitë mund të nënkuptojë shumë gjëra, ndër to edhje njohjen reciproke.

Një ditë para vizitës, ministri i jashtëm Nikos Dendias ka pasur një bisedë telefonike me të dërguarin e Bashkimit Europian Miroslav Lajçak.

Vijon …

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb