LAJM I FUNDIT/ U shpall në kërkim ndërkombëtar, zbulohet lëvizja e Adriatik Llallës

1632394219_llalla-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ka kërkuar pezullimin e ekzekutimit të vendimit të Apelit të GJKKO-së, që e ka dënuar me dy vite burgim për fshehje pasurie.

Çështja është hedhur në short ditën e djeshme dhe pritet të shqyrtohet nga Gjykata e Posaçme.

Ish-kryeprokurori është shpallur në kërkim ndërkombëtar, pas kalimit të afatit 10 ditor, dhe pas mosdorëzimit të tij vullnetar në polici.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë