‘Lamtumirë shoqe e vogël’, Rama reagon i prekur pas vdekjes së Hyeda el Sayed

rama-23.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ndarjes nga jeta të artistes shqiptare Hyeda el Sayed. Rama i prekur shkruan: “Lamtumirë shoqe e vogël”, ndërsa postimin e shoqëron me një zemër të thyer.

Burime bëjnë me dije për Fax News se artistja shqiptare, e cila prej disa kohësh ishte larguar jashtë vendit, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

Hueyda ka qenë një personazh shumë i dashur dhe karizmatik për të gjithë shqiptarët, dhe duket e pabesueshme lajmi që është shuar në moshën 46-vjeçare.

Prej disa vitesh Hyeda jetonte në Luksenburg së bashku me Gabrielin dhe partnerin e saj, me të cilin pak kohë më parë kishte lidhur edhe martesë.

Lexo lajmin kryesor:

LAJM TRAGJIK/ Ndahet nga jeta artistja e dashur Hueyda El Saied

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë