Një tërmet me magnitudë 4. 2 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e kësaj të marten ë Shqipëri.

Lekundja ishte 5 kilometra nga Himara, me thellësi 18 kilometra.

Tërmeti është ndier po ashtu në në Berat, Fier dhe gjithë zonën bregdetare;