LAJM I FUNDIT/ Tërmet në Shqipëri, ja qyteti dhe magnituda…

termet-5.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Lëkundje tërmeti kanë ndodhur pak minuta më parë në Mallakastër dhe Patos.

Banorët kanë ndier lëkundje të lehta tërmeti me magnitudë 2.6 e shkallës Rihter me thellësi 2 kilometër.

Mendohet që lëkundjet e lehta mund të jenë shkaktuar edhe si pasojë e shperthimeve ne puset e naftës në këtë zonë.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë