Lulzim Basha do të mbledhë Kryesinë e grupit parlamentar të Partisë Demokratike.

Mbledhja e kryesisë së grupit parlamentar bëhet sot në orën 12:30, në selinë blu. Ende nuk është bërë publike tema e diskutimit mes demokratëve.

Pas vendimit për të përjashtuar Sali Berishën, ditët e fundit ka pasur zhvillime të rëndësishme në Partinë Demokratike e cila është ndarë në dy kampe. Lideri historik i PD-së ka nisur një tur takimesh me demokratët në të gjithë Shqipërinë ku kërkon që nëpërmjet referendumit të përcaktohet kryetari i ri i PD-së.

Kujtojmë se më herët gjatë ditës së sotme, edhe Partia Socialiste mblodhi kryesinë e Grupit Parlamentar, gjatë të cilës është diskutuar mbi ndryshimet Kushtetuese si edhe vettingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb