Merr flakë banesa dykatëshe në Gjirokastër, në pronësi të fisit Kokalari

zjarr-1-770x355-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një banesë dykatëshe në lagjen Manalat në Gjirokastër është përfshirë nga flakët.

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendin e ngjarjes, për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Mësohet se banesa është në pronësi të fisit Kokalari dhe prej kohësh rezulton e braktisur, për shkak se prej kohësh pronarët nuk banojnë aty.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë