Home SHQIPERIA Meta uron Presideten e re të PE-së: Mirëpres bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit

Meta uron Presideten e re të PE-së: Mirëpres bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit

0
Meta uron Presideten e re të PE-së: Mirëpres bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar përmes një postimi në rrjetet sociale, Presidenten e Parlamentit Europian, Roberta Metsola për zgjedhjen në këtë detyrë.

 

Meta shkruan se mirëpret bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit europian të Shqipërisë, me shpresën për çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit.

 

“Urime të përzemërta Roberta Metsola për zgjedhjen si Presidente e Parlamentit Europian! Mirëpres bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit europian të Shqipërisë, me shpresën për çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit. Jam besimplotë për vendosmërinë e saj në mbrojtje të vlerave europiane dhe forcimit të demokracisë, përfshirë dhe në të gjitha vendet e zgjerimit.” shkruan Meta.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë