Mjegulla mbulon “Skuraj-Burrel”, vështirësohet qarkullimi i mjeteve

uuu.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Zona e Ulzës dhe Shkopetit është mbuluar nga mjegulla e dendur paraditen e kësaj të hëne.

 

Mjegulla është shfaqur që në orët e para të mëngjesit.

 

Kjo situatë ka krijuar vështirësi në lëvizjen e mjeteve përgjatë aksit rrugor Skuraj-Burrel.

 

Dendësia e mjegullës, por edhe rruga me kthesa ka rritur rrezikun për drejtuesit e mjeteve. Policia iu ka bërë thirrje qytetarëve që udhëtojnë në këtë segment të bëjnë kujdes.

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë