Një mjegull e dendur ka përfshirë vendin tonë mbrëmjen e sotme, duke përfshirë disa qytete të cilat e përjetojnë rrallë këtë fenomen.

Më herët ajo pushtoi Durrësin, ndërsa tashmë ka pushtuar Lezhën dhe Fierin.

Në Lezhë, mjegulla ka nisur rreth orës 19:00, dhe ka krijuar vështirësi shumë të madhe në lëvizje në rrugët e qytetit dhe akset nacionale

Mjegulla ka pushtuar edhe zonen fushore te Kurbinit, ndërsa ne aksin e autostradës Milot- Thumanë, mjetet qarkullojnë me veshtirësi.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb