Moti i ‘furishëm’ lë pasagjerët në det të hapur/ Trageti i linjës Vlorë-Brindis, nuk arrin të ankorohet si pasojë e dallgëve të mëdha

mot.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Trageti i linjës Vlorë Brindisi nuk ka mundur te ankorohet mengjesin e sotëm për shkak të erës së fortë dhe dallgëve të mëdha. Mëngjesin e sotëm sapo u akostua , keputi gjithe cimat (litaret) dhe doli perseri ne raden e Vlores ne pritje per permisimin e kushteve hidrometeorologjike të cilat sipas kapitenerisë së portit pritet të jenë mbas orē 12.00. Sakaq 129 pasagjerët të cilët udhëtonin me këtë traget nuk kanë mundur të zbresin duke qëndruar nē det të hapur.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë