Skip to content

Moti vazhdon me luhatje të konsiderueshme, ja ku pritet të bien reshje

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Moti këtë te diel do të jetë me vranësira dhe intervale kthjellimesh. Reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit në veriperëndim e perëndim, gradualisht reshjet do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit, hera-herës reshje në formë shtrëngatash kryesisht përgjatë Ultësirës Perëndimore. Era nga veriperëndimi- jugperëndimi me shpejtësi 1 deri në 10 m/sek.Në fushën termike nuk priten luhatje të ndjeshme.

Ju urojmë fundjavë të mbarë në vijim!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë