“Në rafshin njerëzor nuk duhet të kishte lindur fare”, Berisha sulmon Bashën: Në 2017-ën po ta kisha marrë këtë projekt, ju siguroj do të ishim në pushtet

Screenshot_11-2.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Fjala e Sali Berishës gjatë takimit me demokratët në qytetin e Elbasanit:

“Kam mbështetur publikisht një njeri që nuk po e marr në rafshin njerëzor se po ta marrësh në rafshin njerëzor në librat e shenjtë thuhet se një njeri si ai nuk duhet të lindë farë, një njeri i pabesë! Por publikisht unë e kam mbështetur fuqimisht për të ecur drejt fitores në një kohë kur ai kishte axhentë për tu lartësuar vetë, por nuk mund të lartësohesh vetë nëse kryen akte siç e bëri në 2017-tën. Ai doli në “pusi” dhe vret politikisht bashkluftëtartë e tu dhe thotë e bëra unë. Ti ke forume smund ta bësh vetë cfarë do të bësh. Në vitin 2017 duhet të kishim marrë këtë projekt që mora tani dhe ju siguroj që do të ishim në pushtet dhe do të kishim hapur negociatat. Do të rikthej vlerat që demokratët të zgjedhin atë që duhet”, tha Berisha.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë