Skip to content

Nëntë humbje jete në 24 orë/ Rritet numri i viktimave me Covid-19 në vend

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 440 raste të reja nga 2, 902 teste të kryera për koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë  bëm me dije se 9 pacientë kanë humbur jetën. Ndërkaq në 24 orë janë shëruar 539 qytetarë të prekur në COVID-19.

 

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon:Janë kryer 2902 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 440 qytetarë, në këto bashki: 160 në Tiranë, 30 në Vlorë, 27 në Fier, 23 në Durrës, 20 në Elbasan, 19 në Patos, Berat, 10 në Kamëz, 9 në Lushnje, Sarandë, Korçë, 8 në Shkodër, Kavajë, 7 në Tepelenë, Kuçovë, 6 në Pukë, Lezhë, Krujë, Gjirokastër, 5 në Kurbin, Mallakastër, 4 në Vorë, Skrapar, 3 në Fushë Arrëz, Pogradec, Peqin, 2 në Malësi e Madhe, Mirditë, Shijak, Libohovë, Dropull, Përmet, Devoll, 1 në Has, Tropojë, Rrogozhinë, Dibër, Rroskovec, Selenicë, Delvinë, Dimal, Poliçan, Gramsh.Janë 7,610 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 150 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 9 humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv: Gjashtë qytetarë nga Tirana 62- 82 vjeç, dy qytetarë nga Berati 74-77 vjeç dhe një qytetar nga Durrësi 87 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve.Janë shëruar 539 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 188,045 që nga fillimi i epidemisë.

 

Statistika (26 Nëntor 2021)

Raste të reja ditore 440Të shëruar në 24 orë 539Të shtruar në spitale 150Humbje jete në 24 orë 9Testime ditore 2902

Testime totale 1,385,581Raste pozitive 198,732Raste të shëruara 188,045Raste Aktive 7,610Humbje jete 3,077

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 3,970Fier 684Gjirokastër 553Shkodër 489Berat 430Durrës 393Elbasan 346Vlorë 267Korçë 201Lezhë 168Dibër 60Kukës 49

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë