Nga dita e nesërme, ora policore shtyhet me 60 minuta. Ky vendim i Komitetit Teknik të Ekspertëve i datës 27 maj do të lejojë lëvizjen e qytetarëve deri në orën 24 të mbrëmjes, si dhe funksionimin e bareve dhe restoranteve.

 

Gjithashtu, referuar këtij vendimi, lejohen teatrot dhe pjesëmarrja në aktivitete sportive, por në 30% të kapaciteteve të tyre.

 

Ky vendim hyn në fuqi në një kohë kur kemi raste sporadike të të infektuarve dhe vetëm një pacient të shtruar në spitalin Infektiv.

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re