Dita e sotme do të shoqërohet me masa ajrore të qëndrueshme.

Moti përgjithësisht do të jetë i kthjellët me vranësira kalimtare përgjatë maleve.

Në zonat luginore parashikohet mjegull e përkohshme, ndërsa në zonat malore prani e ngricave në rrugë për shkak të temperaturave negative.

Era do të fryjë veriperëndim-juglindje e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 3/16 diell

Kukës -1/8 re diell

Lezhë 5/16 diell

Dibër -3/8 re diell

Durrës 5/17 diell

Tiranë 4/17 diell

Elbasan 4/16 re diell

Berat 0/17 re diell

Vlorë 4/17 diell

Korçë -2/10 re diell

Gjirokastër 3/17 re diell

Sarandë 4/17 Diell.