Një ngjarje e rëndë trondit Kamzën pak ditë më parë, ku një vajzë vetëm 6-vjeçe u dërgua në spital e dhunuar barbarisht, dyshohet nga babai i saj, i cili mund dhe ta ketë përdhunuar.

Ajo prej ditësh ndodhet në gjendje të rëndë, dhe sipas burimeve ka plagë të shumta në trup, përfshirë kafshime, dhe plagë në organet gjenitale.

Gjykata e Tiranës la në burg 27 vjecarin me inicialet R.K., i cili dhunoi vajzën 6-vjeçare, e cila ndodhet në spital në gjendje të rëndë.

27-vjeçari u arrestua ditë më parë, pas denoncimit të Spitalit Pediatrik Nënë Tereza në Tiranë, pasi panë të miturën me shenja dhune.

Sot në emisionin “Shqipëria Live”, gjyshi dhe gjyshja e 6-vjeçares, prindërit e abuzuesit, thanë një zë se e gjithë kjo është një farsë dhe manipulim, sipas tyree krijuar gruaja e 27-vjeçarit dhe fisi i saj.

Gjyshi i 6 vjeçares: Nuk jemi të bindur, duhet të jetë një montazh manipulim, nuk e besoj kurrë, mund të jetë gruaja e tij me fisin e vet pas kësaj. Nëse vërtetohet se ai e ka prekur vajzën ashtu , djali s’do do të jetë djali im.

Gjyshja e 6-vjeçares: Unë mendoj që është e montuar, s’ka mundësi të jetë e vërtetë. Ata janë ndarë kur lindi vajza, patën tradhti, por ata e dinë vetë, e ka çuar burrin tim në polici, gjoja se e ka dhunuar burri im. Donte të na fuste në burg. Nuk na linte të takonim mbesën. Ajo më ka thënë që ka fol me vajzën dhe vajza ka thënë që s’më ka prek babi. Nusja ka pas interes me na bë keq, me na shujt si fis, më ka thënë ke për ta parë se çfarë do t’i bëj Mondit.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re