Gruaja e cila u qëllua me armë brenda Kongresit të SHBA dhe më pas gjeti vdêkjen, ishte një veterane e aeronautikës amerikane.

Ashli Babbit, një nga 4 viktimat e protestave të dhunshme, u qëllua me armë nga një agjent me armën e shërbimit teksa ndodhej në ambientet e brendshme të Kongresit.

Ajo ishte një mbështetese e zjarrte e Donald Trump dhe kjo konfirmohet edhe nga rrjetet sociale kuj postonte herë pas herë mesazhe në mbështetje të Presidentit në detyrë.

Për vdêkjen e Ashli Babbitt në ambjentet e Capitol Hill, ka nisur tashmë një hetim. Media ndërkohe kanë nxjerr pamje nga momenti që ajo është qëlluar nga agjenti i policisë.

(E.K/Faxweb.al)

/faxweb