Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi sot do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët me shtim vranësirash në mesditë dhe pasdite deri në të dendura në pjesën qendrore dhe jugore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jug 1-12 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 dhe 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 8/22 diell re

Kukës 5/21 diell re

Lezhë 10/19 diell re

Dibër 5/18 diell re

Durrës 9/22 diell re

Tiranë 9/22 diell re

Elbasan 8/23 diell re

Berat 9/23 diell re

Vlorë 9/23 diell re

Korçë 3/18 diell re

Gjirokastër 5/20 diell re

Sarandë 9/22 diell re.