Skip to content

Pasi i bëri karrshillëk Ibrahimovic, belgu Romelu Lukaku e bën rrugë, përsërit sherrin gjatë ndeshjes miqësore me kombëtaren

  • 04/06/2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Sherri mes Ibrahimoviçit dhe Lukakut më 26 janar në Kupën e Italisë tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. E njëjta gjë me sulmuesin e Interit ka ndodhur edhe ditën e djeshme te Belgjika.

Lukaku është përplasur me futbollistin e Greqisë Tzavelas, gjatë ndeshjes miqësore mes dy kombëtareve.

Pas një dueli në mesfushë, Lukaku kapet keq me Tzavelas, teksa duhet ndërhyrja e lojtarëve të të dyja ekipeve për të shuar zërat.

Ata që po ndiqnin ndeshjen e djeshme, menjëherë pas përplasjes mes dy lojtarëve, në mendje iu erdhi episodi i Kupës së Italisë, në Milan-Inter.

(E.H/Faxweb.al)

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë