Një aksident me dy të plagosur është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin Elbasan- Peqin.

Mësohet se mjeti tip ” Benz”, me drejtuese shtetasen K.R., 35 vjeçe, është përplasur me mjetin tim “Honda”, me drejtues shtetasin I.Y., 45 vjeç.

Policia bën të ditur se si pasojë e  aksidentit janë plagosur të dy drejtuesit e mjeteve dhe shtetasja J.R., pasagjere në mjetin tip “Benz”.

Ata janë transportuar në Spitalin Rajonal Elbasan dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën, mëson Vizion Plus.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.