Home SHQIPERIA “Po i bien vrimës së gabuar”/ Prifti: Basha do vazhdojë të mbetet kryetari i PD

“Po i bien vrimës së gabuar”/ Prifti: Basha do vazhdojë të mbetet kryetari i PD

0
“Po i bien vrimës së gabuar”/ Prifti: Basha do vazhdojë të mbetet kryetari i PD

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pedagogu Rezart Prifti ka folur për përçarjen e PD dhe zhvillimet e fundit brenda saj.

 

Sipas Priftit, nëse Berisha do marrë sërish Partinë Demokratike ajo është e humbur.

 

“Këta po i bien vrimës së gabuar. Sikur Berisha të shkojë te ajo zyrë ai është prap i humbur. Sikur Berisha ta marrë prap PD, ajo është e humbur. Ju po flisni për një PD e cila nuk ekziston më. Unë parashikoj që në këto momënte që ne flasim me keqardhje të madhe e them që Basha do vazhdojë të mbetet kryetari i PD dhe kësaj opozitë që ka mbëtur”, u shpreh Prifti.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë