Policia sekuestron në Krujë 5 kg “cannabis sativa”, arrestohet babai, i biri shpallet në kërkim (EMRAT)

poli.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia e Krujës ka arrestuar një shtetas dhe ka shpallur në kërkim të birin e tij pasi gjatë kontrollit në banesën e tyre janë sekuestruar 5 kg lëndë narkotike “cannabis sativa”.

Në pranga ka rënë Beram Kulla banues në Bret të Krujës ndërsa i biri i tij Beram Kulla është shpallur në kërkim për veprën penale “Kultivim dhe mbajtje të lëndëve narkotike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë i policisë:

DVP Durrës

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Sekuestrohen rreth 5 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Arrestohet në flagrancë një shtetas, shpallet në kërkim një tjetër.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë në bashkëpunim me strukturat e DVP Durrës, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, bazuar në informacionet e mara në rrugë operative se 2 shtetas posedonin lëndë narkotike në banesë, kanë organizuar punën dhe kanë ushtruar kontroll në banesën e tyre në fshatin Bret, Krujë.
Gjatë kontrollit të ushtruar, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale rreth 5 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Në vijim të veprimeve u arrestua në flagrancë shtetasi Beram Kulla., si dhe u shpall në kërkim shtetasi Alfred Kulla, 29 vjeç, (baba e bir), banues në Bret, Krujë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë