Home SHQIPERIA Policia zbulon plot shtatë parcela me kanabis, shkatërrohen 3.700 bimë narkotike, arrestohet 34 vjeçari

Policia zbulon plot shtatë parcela me kanabis, shkatërrohen 3.700 bimë narkotike, arrestohet 34 vjeçari

0
Policia zbulon plot shtatë parcela me kanabis, shkatërrohen 3.700 bimë narkotike, arrestohet 34 vjeçari

Shtatë plantacione të mbjella me marijuanë janë zbuluar afër Podgoricës në Mal të Zi. 3 mijë e 700 rrënjë i gjendën në Rvaši teksa Policia ka arrestuar 34-vjeçarin Marko Gazivoda.

Nga ana tjeër zbulohet se personi në fjalë duke përpunuar dhe shitur drogën do të merrte shumë parash edhe pse marijuana ishte e paligjshme në këtë zonë.

Ky nuk ishte rasti i parë  pasi gjatë këtij muaji policia malazeze ka zbuluar edhe plantacione të tjera me marijuanë.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb