Protesta e dhunshme te PD, reagon Rama: Budallenjtë po ma vështirësojnë jetën

rama-2.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës së dhunshme që u mbajt në selinë e PD-së.

Duke risjellë në vëmendje një shprehje të John Wayne, Rama thotë se jeta është e vështirë, por ajo bëhet dhe më keq nëse ke përballë budallenj.

Rama: Jeta është e vështirë, por budallenjtë e vështirësojnë atë edhe më shumë.

Ky është reagimi i parë që bëhet nga kryeministri Edi Rama pas protestës që u mbajt sot në selinë e PD-së, mes mbështetësve të Berishës dhe të Bashës.

Gjatë protestës së sotme nuk munguan përplasjet e dhunshme, ku Lulzim Basha dhe drejtuesit e tjerë të policisë thirrën në mbrojtje punonjësit e policisë së shtetit, për tiu shpëtuar mbështetësve të tyre.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë