Home SHQIPERIA Publikimi i pagave/ Eni Qirjako bashkëpunon me drejtësinë, zbulohet skema

Publikimi i pagave/ Eni Qirjako bashkëpunon me drejtësinë, zbulohet skema

0
Publikimi i pagave/ Eni Qirjako bashkëpunon me drejtësinë, zbulohet skema

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një nga personat që u arrestua për skandalin e publikimit të pagave, Eni Qirjako, specialistja  e IT te Tatimet, ëhstë kthyer në bashkëpunëtore  të drejtësisë, duke treguar gjithë skemën.

 

Qirjako ka treguar se kolegu i saj, Andi Agaraj i ka kërkuar të riformatojë kompjuterin për të humbur gjurmët.

 

Nga ana tjetër, Agaraj, i cili pranoi krimin duke treguar më pas edhe emrat e dy përmbaruesve privatë që ia kishte shitur, Klodian Sota dhe Endri Ikonomi.

Vijon…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë