Skip to content

Punimet në aksin Korçë-Ersekë/ Balluku: Rruga e re do të jetë vetëm 35 kilometra

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar sot punimet në kantierin e rrugës Korçë-Ersekë.

 

Balluku thekson se punimet po avancojnë përditë e më shumë për ndërtimin e lotit II të këtij aksi të shumëpritur nga banorët. Ministrja Balluku ka bërë me dije se ky aks do të shkurtohet.

 

“Nga Korça në Ersekë e bëjmë me 45 kilometra. Ndërsa rruga e re do të jetë vetëm 35 kilometra. Dhe cilësia sigurisht që nuk krahasohet”, ka thënë Balluku

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë