Qeveria e Kosovës miraton masat e reja kundër COVID-19, ja çfarë ndalohet…

thumbnail_27.10.2021-ZKM-4.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës ku ka miratuar masat e reja kundër COVID-19.

Ndër masat kryesore është se kufizimi i qarkullimit vazhdon të jetë i njëjtë, nga ora 00:00 deri në orën 05:00. Po ashtu, baret dhe restorantet do të funksionojë deri në orën 23:00. Në lokale është e detyruar që muzika të ndalet në orën 21:30.

Ndryshime ka tek hyrja e qytetarëve në territorin e Republikës së Kosovës. Këto janë të gjitha masat që u miratuan sot:

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë