Skip to content

Rama pret Kurtin në Elbasan, Meta vijon axhendën e takimeve në Kosovë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Prej dy ditësh presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhjet në një vizitë zyrtare në Kosovë.

Ndërsa sot në Elbasan zhvillohet mbledhja e dy qeverive mes asaj të Kosvës dhe Shqipërisë ku kryeministri Rama ka pritur Albin Kurtin si pjesë e disa marrëveshjeve të rëndësishme. Meta gjatë vizitës në Kosovë ka takuar homologen e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ka zhvilluar homazhe në Prekaz.

Në përfundim të vizitës në Republikën e Kosovës, nuk mund të mos ndalesha mbrëmë në Prekaz.
Në prag të festës kombëtare të 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit dhe Ditëlindjes së Heroit Legjendar Adem Jashari, u përula dje me nderimin dhe respektin më të thellë para kujtimit të paharruar dhe veprës së përjetshme të Tij dhe të gjithë heronjve e të rënëve të familjes Jashari dhe Prekazit martir. Lavdi Dëshmorëve dhe Martirëve të Lirisë!
”, shkruan Ilir Meta.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë