Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon beson se e ardhmja e Kosovës dhe Serbisë është në dialog dhe në njohjen reciproke mes dy vendeve.

Von Cramon ka thënë se nëse Kosova nuk dëshiron të humb perspektivën evropiane atëherë qeveria Kurti duhet ta vendosë dialogun si prioritet.

“Nëse Kosova nuk dëshiron të humb perspektivën e saj evropiane, atëherë dialogun me Serbinë duhet të jetë në prioritet e Albin Kurtit dhe qeverinë e re”, tha ajo.

Eurodeputetja ka dërguar mesazh edhe te Eurodeputetja ka dërguar mesazh edhe tek Vuçiç, se njohja e Kosovës është kusht për progres në rrugën evropiane.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes

7123 votes
52%

7123 votes – 52% of all votes

PS 29%, 3960 votes

3960 votes
29%

3960 votes – 29% of all votes

Nuk do të votoj 9%, 1277 votes

1277 votes
9%

1277 votes – 9% of all votes

LSI 5%, 665 votes

665 votes
5%

665 votes – 5% of all votes

Të tjera 4%, 565 votes

565 votes
4%

565 votes – 4% of all votes

Total Votes: 13590

19/03/2021

Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes

7123 votes 52%

7123 votes – 52% of all votes

PS 29%, 3960 votes

3960 votes 29%

3960 votes – 29% of all votes

Nuk do të votoj 9%, 1277 votes

1277 votes 9%

1277 votes – 9% of all votes

LSI 5%, 665 votes

665 votes 5%

665 votes – 5% of all votes

Të tjera 4%, 565 votes

565 votes 4%

565 votes – 4% of all votes

Total Votes: 13590

19/03/2021

×

You or your IP had already vote. Vote

/faxweb