Reshje shiu në të gjithë vendin, ARRSH këshillon shoferët: Reduktoni shpejtësinë

rrru.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Moti i keq ka pëfshirë këtë të premte vendin. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka lajmëruar mbi situatën e shkaktuar në rrugë e vendi si pasojë e reshjeve të shiut.

 

Në një njoftim, iu bëhet me dije drejtuesve të mjeteve që të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.

 

“Reshje shiu me intensitet mesatar kanë përshkuar vendin pa sjellë probleme në akset nacionale dhe me qarkullimin e mjeteve. Kontraktorët e mirëmbajtjes janë në terren për pastrimin e akseve. Përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë.”

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë