Moti i keq që ka përfshirë vendin tonë gjatë orëve të fundit ka sjellë dhe problemet e para në disa qarqe.

Reshjet e dendura të rëna gjatë orëve të fundit kanë dëmtuar rrugën në Vlorë.

Për shkak të reshjeve është shembur rruga Vlorë-Orikum në zonën e Jonufrit ku aktualisht kalohet vetëm në një sens.

Gjithashtu mëngjesin e kësaj të hëne një pjesë e tokave bujqësore në Fushë Krujë janë përmbytur.