Reshjet e shumta të shiut po shkaktojnë kaos në vend, rrezikojnë të përmbyten disa zona

JA-JAASRF.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Prej dy ditësh rrethi i Gjirokastrës eshte perfshire nga rreshje shiu me intesitet te larte e si per pasoje jane shfaqur edhe problemet e para ne rrugen e fshatit Lazarat , ku perroi i Sopotit ka sjelle inerte te ndryshme.

Ne vendngjarje ka shkuar grupi i emergjences si dhe administrtori i fshatit . Është bllokuar dhe ura e Aznakut e cila shtrihet ne njesine adiministrative te Lunxherise.

Burime bëjnë me dije se eshte përmbytur tregu industrial ne ambientet e jashtme.

Kujtojmë se edhe në Lezhë 15 fshatra janë pa energji elektrike prej orësh, nga reshjet e shumta ka probleme ne kryeqytet dhe në Vlorë.

(E.D/faxweb.al)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë