Reshjet kanë pushuar/ ARRSH tregon situatën në akset rrugore

262340430_1437339409993997_5768566028855531075_n-e1638346849900.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion lidhur me situatën në akset rrugore pas reshjeve të dendura të shiut dhe borës, një ditë më parë.

 

Sipas ARRSH, gjatë natës është punuar me shpërndarjen e kripës dhe tashmë qarkullimi kryhet normalisht në të gjitha akset.

 

“Reshjet kanë pushuar. Gjatë natës është punuar me shpërndarjen e kripës për të shmangur ngricat pasi temperaturat në zonat malore kanë qenë të ulëta. Qarkullimi kryhet normalisht në të gjitha akset”, thuhet në njoftimin e ARRSH.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë