Skip to content

Shpërthim në katin e katërt të pallatit në Fier, policia në vendngjarje, zona rrethohet me perimetër sigurie, banorët braktisin banesën

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një shpërthim është dëgjuar në lagjen “8 Shkurti” në Fier në katin e katërt të një hyrjes së një pallati.

Dyshimet e para janë se shpërthmi është shkaktuar nga një bombël gazi por nuk përjashtohen mundësia që të jetë vënë tritol në banesë dhe ende po punohet për të bërë zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Ndërsa deri më tani nuk raportohet për viktima apo të lënduar, veç dëmeve material që mund të jenë shkaktuar. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka vendosur perimetër sigurie. Ndërkohë banorët kanë dalë jashtë banesës së tyre.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë