Presidenti Ilir Meta reagon pas shpërthimit me tritol në shtëpinë e kreut të FSHF-së Armand Dukës.

“S’mund të prononcohem se do të rrisë shqetësimin. Shpresoj të mos ketë të lënduar. Ashpërsimet e këtyre çështejeve ka dhe elementë kriminalë”, tha Meta.

Një shpërthim me tritol ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë shtëpisë se kreut të FSHF-së, Armand Duka.

Fax News mëson se shpërthimi me tritol ka ndodhur në lagjen numër 4 në qytetin e Durrësit, shumë pranë banesës së Dukës, i cili nuk ndodhej në shtëpi pasi po shihte derbin.

Nga shpërthimi ka vetëm dëme materiale, ndërkohë burime nga FSHF konfirmojnë lajmin e këtij shpërthimi shumë pranë banesës.

Mësohet po ashtu se në momentin e shpërthimit në shtëpinë e tij gjendeshin bashkëshortja dhe djali. Fax News sjell dhe pamjet e para nga vendi i ngjarjes.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb