Shpërthimi me tritol në Vlorë/ Policia shoqëron tre persona, zbulohet e shkuara e errët e shënjestrës së atentatit

shperthen.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Shpërthimi i tritolit mbrëmjen e djeshme në Vlorë. Ku pasojat ishin dëme matëriale në makinën tip Volfsvagen. Policia ka marr në pyetje që prej mbrëmjes së djeshme disa shtetas banor të lagjes. 3 persona janë shoqëruar në komisariat, për të deklaruar cfarë kanë parë.
Sasia e tritolit dyshohet në 150-200 gr tritol.

Nga kamerat e sekuestruara dhe kryerja e tyre deri tani nuk është hedhur dritë mbi zbardhjen e ngjarjes. 36 vjecari Benard Spiro Sinemataj dyshohet që tritoli ti jetë vendosur për ti dhënë “mesazh”. 36 vjecari i përfshirë në botën e krimit. Dyshohet i përfshirë në trafik narkotikësh. Makina ka qenë e parkuar prej gati 15 ditë para portës së shtëpisë. Mësohet gjithashtu se 36 vjecari jeton jashtë shtetit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë