Shtrëngata me rrufe, rikthehet moti i keq

1578292429_era-770x440-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Prej paradites së kesaj të diele do të vijë dendësim i vranësirave dhe në orët e mesditës reshjet shiut do të përfshijnë pjesën veriore e qendrore dhe gradualisht do të fitojnë intensitet të lartë në të gjithë bregdetin, veriperëndimin e jugperëndimim.

Reshjet parashikohen në formën e shtrëngatave me rrufe.

Dëbora do të prekë alpet si dhe gradualisht me rënien e temperaturave edhe zonat e tjera malore.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugut me shpejtësi 5 deri 10m/sek. Gjatë mesditës së të dielës do të fitojë forcë 16 deri 20 m/sek përgjatë bregdetit e në momentet me shtrëngata duke u shoqëruar me valëzim të forcës 4.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë